U ovoj objavi ćemo pokušati da objasnimo šta, prema pravilima genealogije, tačno znači oznaka haplogrupe E-V13<L241.
1. Prvo imamo nad-haplogrupu E koja se vezuje za severoistočnu Afriku i period pre oko 40.000–500.000 godina). Pra-predak celog stabla E živeo je, po ovoj teoriji, u dubokoj praistoriji i sve naučne studije lociraju nastanak ove ogromne grupe na prostor istočne Afrike (širi region oko roga Afrike i doline Nila). Odatle su njegove rane podgrane hiljadama godina migrirale ka Bliskom istoku i Anatoliji (današnjoj Turskoj). Međutim, čak i ta nauka tvrdi da povezivati ovu praistorijsku tačku sa modernim nacijama je naučni apsurd, jer su ti ljudi živeli u ledenom dobu.
 |
| "Rog Afrike" gde je prema teoriji genetičke genealogije nastala nad-haplogrupu "E"; Izvor fotografije |
2. Glavna grana E-V13 vezuje se za balkansko-podunavski bazen i period pre oko 5.000 godina. Pra-predak kod koga se desila unikatna "štamparska" greška V-13 živeo je na prelazu iz neolita u bronzano doba. Ova specifična mutacija je nastala u Evropi, tačnije na prostoru Balkana i basena Dunava. Drevni skeleti sa ovom mutacijom pronađeni su na tlu Balkana i u dolini Dunava. V-13 je prema tome autohtoni balkanski marker. Kada su nosioci ove grupe živeli na Balkanu, nisu postojali ni antički Grci, ni Iliri, ni Albanci, ni Sloveni (tako tvrdi zvanična nauka). Ta populacija je bila deo starosedelačkog evropskog stanovništva koje je kasnije ušlo u sastav svih modernih balkanskih naroda, a kod Srba je jedna od najmasovnijih grupa.
 |
| Širi prostor na kome je nastala podgrana V-13, s tim što pojedine teorije tvrde da je još preciznija tačka Transilvanija sa oblašću Albe. Druge teorije tvrde da je ova oblast mnogo šira i da bi centralna tačka u toj opciji bili Beograd i Smederevo; Izvor fotografije: Google Maps |
3. Podgrana E-L241 se vezuje za širi prostor Balkana i Podunavlja i period pre oko 3.100 godina. Pra-predak ovog roda, roda Grkinića (ako je verovati rezultima DNK testa testiranog Grkinića), čovek kod koga je prvi put zabeležen "serijski broj" L241, živeo je oko 1150. godine pre nove ere (gvozdeno doba, vreme kada se na Balkanu širi metalurgija). Što se tiče tačne lokacije, prema podacima zvanične naučne baze FamilyTreeDNA, Discover i YFull, prapredak L241 je živeo na prostoru Centralnog i Istočnog Balkana i Podunavlja. Njegovi muški potomci su se iz tog balkanskog centra kretali u više pravaca – rečnim tokovima ka Centralnoj Evropi (zato se danas ta haplogrupa nalazi i u Češkoj, Slovačkoj i Poljskoj), ali su ostali duboko ukorenjeni na Balkanu.
 |
| Osim Balkana prisustvo E-V13<L241 je značajno prisutno i u Engleskoj i Irskoj, a tamo je stigla preko rimskih legionara sa Balkana; Izvor: Google Maps |
Sudeći po ovome haplogrupa E-V13<L241 je geografski još uvek preširoka da bi se stavio iza nje znak jednakosti sa Albancima!!! Što "Srpski DNK projekat" daje sebi slobodu da radi i čak i da ubeđuje nosioce ove haplogrupe da su poreklom Albanci..!? Ne zaboravimo, ni jedan DNK test ne može da odredi nikakvu nacionalnost, već isključivo (navodno) geografsko poreklo. Da bi se to (navodno) geografsko poreklo preciznije utvrdilo rezultat DNK testa treba da da još neke dodatne oznake koje ukazuju kako se sada to genetsko stablo račva unutar sebe. Tako je pretpostavka da se to genetsko stablo Grkinića račva na sledeći način:
- E-L241 (Stara oko 3.000 godina – rani Balkanci).
- E-BY5635 (Stara oko 1.100 godina – grana koja se u ranom srednjem veku vezuje za prostor Zete, stare Hercegovine i Skadra)!
- E-Y153540 (Stara oko 500–600 godina – Hercegovačko-krajiški podklaster).
Zvanična nauka tvrdi da je ova poslednja mutacija (Y153540) nastala je bukvalno uoči seobe mojih predaka iz okoline Skadra (Kadarun) prema Dalmaciji. Svi pripadnici ovog genetskog roda koji su testirani u Dalmaciji (Knin), Lici i Bosanskoj Krajini imaju istu ovu mutaciju i svi do jednog slave Svetog Nikolu. Tako da je krajnja pretpostavka da bi Grkinići trebali da imaju još i ove tri oznake u svojoj haplogrupi, odnosno da tačna haplogrupa prati pravac E-V13 → L241 → BY5635 → Y153540.
 |
| Otprilike oblast za koju se vezuje haplogrupa E-V13<L241<BY5635<Y153540 ; Izvor fotografije |
Međutim, šta god naučnici pričali o "unikatnim mutacijama", "štamparskim greškama", serijskim brojevima", ja ne mogu da se ne upitam - A GDE JE TU NEANDERTALAC!!?!
Sada dolazimo do toga zašto (ja lično) mislim da je Neandertalac, autohtoni Evropljanin, naš autohtoni i pravi evropski predak, izostavljen iz cele priče ili mu se samo malo daje na značaju, a mnogo više ovom Homo Sapiensu koji je došao iz Afrike. Reč je upravo o tom "istorijskom" pravu na zemlje i teritorije, planiranom Melting Pot-u uz pomoć neprirodnih i politički forsiranih migracija stanovništva čiji smo svedoci. Zašto neprirodno - pa zato što se izazivanjem ratova forsira mešanje dijametralno suprotnih kultura, civilizacija, religija, običaja. Znajući koliko su samo religija i običaji faktori koji za čas mogu da dovedu do sukoba nosioca tih različitih odrednica, u svakom društvu u kome dođe do naglog priliva ljudi iz udaljenih krajeva sa dijametralno suprotnim običajima, religijom, itd. pitanje je dana kada će ti sukobi izbiti, čak i u sredinama koje su tradicionalno izuzetno tolerantne na masovni priliv stranaca. Doduše u kolonijalnim imperijama koje ekonomski uništavaju i iscrpljuju te kolonije, u istorijskim čitankama poznate kao "zemlje začina i blaga", postoji negde i moralni dug da se prime u imperijalne matice stanovnici ratovima i ekonomskom eksploatacijom uništenih kolonija.
 |
| Nekadašnji trgovački putevi svile i začina, ja bih rekla i opijuma i plemenitih metala isti su kao današnje migrantske rute; Izvor fotografije |
Međutim, politika i političari idu i dalje i u priču ubacuju zemlje koje nemaju ni prema kome nikakav dug, upravo kultura, religija, tradicija i običaji se proglašavaju za nekakve prevaziđene relikte prošlosti, ljudi koje drže toga se proglašavaju zaostalim primitivcima koji koče stvaranje budućeg društva sa jednom svetskom vladom, gde će "sve razlike biti izbrisane" i gde će svi biti jednaki. Osim ovih koji to sve prave i planiraju i koji će biti malo - jednakiji.
 |
| Probleme koje oni stvaraju misle da "reše" jednom svetskom vladom..? Providan izgovor da pojednostave pljačku prirodnih resursa na planetarnom nivou, bez polaganja računa ikome; Izvor fotografije |
Koliko su zapravo šuplje i nekonzistentne, a u osnovi duboko rasističke i diskriminatorske političko-genealoške teorije, na štetu autohtonih stanovnika Evrope i same Evrope kao kontinenta i ko polaže to "istorijsko" pravo na nju, možemo da vidimo upravo na tom insistiranju da svi potičemo iz jednog ćoška Afrike, od nultog Adama i Eve, a gde se iz priče skoro u potpunosti izbacuje Neandertalac. Pri tom, da naglasim da sam veliki zaljubljenik u afričku kulturu, kontinent, ljude i da čak mislim da su oni kroz istoriju bili mnogo slobodniji i da su živeli mnogo više u skladu sa zakonima prirode, sve do momenta kada ih porobljavaju - Evropljani. Ljudi koji su mnogo ranije spoznali "čari" feudalnog ropstva, život u ograđenim gradovima-logorima (znate li da prvobitne gradske zidine nisu služile samo da odvrate neprijatelje od napada već i da odvrate same građane, kmetove i robove, od bekstva!). Nemam ja ništa ni protiv koga, šta više volim sve ljude i upravo se divim različitostima tih kultura. Smatram da treba da ostanu takve i da treba svako da čuva, neguje i gaji svoju. Te kulture su toliko različite da mogu govoriti jedino o multicentričnom modelu nastanka raznih kultura i naroda, širom zemaljske kugle, a ne od nultog Adama iz Afrike.
 |
| Bogatstvo je u razlikama i svako je podjednako lep i vredan na svoj način. Možemo i čuvati i voleti svoju kulturu i poštovati, pa i voleti i tuđu. Samburu narod iz Kenije; Izvor fotografije |
Pa šta kaže genetička genealogija za Neandertalca i gde su priče o njemu šuplje i nekonzistentne, čak i komične? Genetička genealogija tvrdi da je Neandertalac eto tako čučao na području Evrope sam i pomalo tupav, iako mu je mozak bio veći i od mozga Homo Sapiensa i od mozga današnjeg čoveka. Svejedno genetička Genealogija i njegovog najdaljeg pretka smešta u Afriku (čisto da se ZNA da, ovako ili onako, obrni ili okreni, svi "potičemo" iz Afrike), pa tako nije jasno zašto se onda Neandertalac smatra autohtonim pra-čovekom Evrope!? Autohtono znači da je TU nastalo, ako je nešto TU nastalo (NASTALO!) to znači da je i početni predak tu nastao, tj. da bi po teoriji evolucije (ako ćemo se voditi prema načelima zvanične nauke i teoriji evolucije jer je ona jedina zvanična naučna teorija koja objašnjava nastanak ljudske vrste..tako kako je objašnjava) preci neandertalca trebali da su nastali na tlu EVROPE "evolucijom" primata koji su im prethodili, a ne od pretka koji je takođe došao iz Afrike.
 |
| Hajde što se trude da ih, kada rekonstruišu njihov izgled, prikažu kao retarde nego smo i u tih na jedvite jade sačuvanih 1-3% neandertalske genetike nasledili baš ono što ne treba - depresiju i ovisnost o duvanu...; Izvor fotografije |
Ovde da se ogradim i da kažem da ja lično nemam čvrst stav o tome kako je nastala ljudska vrsta i neću ga ni imati dok neko ne ponudi objašnjenje za džinovske skelete koji se naročito na našem području mogu pronaći u slojevima zemlje ispod prastarih grobalja, a iznad kojih su zidane crkve!? Znači još tad se krila istina!? I u tom srednjem veku se krilo da su stara groblja krila i takve skelete, pa su preko njih postavljani temelji crkava i manastira. I dan danas se takva groblja i skeleti pre zakopaju nego što se otkopaju. Slutim da oni ukazuju na tragove i dokaze ne samo o poreklu ljudske vrste, već i o veličini same planete u prošlosti, samim tim i o njenoj pravoj istoriji, starosti, ciklusima kroz koje je prošla, drugačijim bio-mehaničkim, fizičkim, hemijskim zakonima koji su vladali, a što se sve ne uklapa u zvanične teorije. Pri tom, nije mi mrska ni teorija evolucije jer je doživljavam da POTREBA i životne okolnosti kreiraju specifičnosti jedne vrste. Kada se ta vrsta preseli ili se promene okolnosti menjaju se i potrebe koje teraju tu vrstu da razvija i drugačije oblikuje one delove tela i intelekta koje potreba nalaže. Kroz dug i postepen vremenski period, ne odjednom. Zbog toga jedan deo te vrste, tamo gde se nisu promenile okolnosti i potrebe ostaje na istom nivou, a ovaj drugi kome jesu - evoluira. To i danas možemo da vidimo kako zanimanja i repetitivne radnje u okviru njih oblikuju i jačaju odgovarajuće delove tela, kako jezici, slova, način izgovora reči oblikuju govorni aparat, kako određeni sportovi ili život u planinskim predelima daju ljude izrazite visine, kako jače Sunce daje izraženije arkade, itd. Ali ako je i tačna ta teorija evolucije, po mom mišljenju to je samo teorija posljednjeg ciklusa evolucije.
 |
| Kosti diva iz Kastelnauma. Nakon njihovog otkrića nauka proglašava teoriju o evoluciji, a ovim kostima se gubi trag; Izvor fotografije |
Ali da se vratimo na Neandertalca. Genetička genealogija tvrdi da mi danas imamo svega 1-3% njegove genetike, između ostalog i svetliju boju kože, kose i očiju. Ali avaj, Neandertalac je previše rano izumro pa nije stigao da nam podari malo više te genetike. Šta se sa njim dogodilo pokušaću da objasnim kao laik laiku, na osnovu previše komplikovanih i "naučnih" tvrdnji koje daje genetička genealogija. Pa ću ja to malo da uprostim - kad su navrli Homo Sapiensi iz Afrike Neandertalci su počeli već tad da izumiru. Zapravo, nauka nije neko vreme mogla da se dogovori sama sa sobom da li je došlo do mešanja ove dve ljudske vrste ili ne. Prvo su se malo dogovorili da nisu, a onda, ju (!) ipak su shvatili da jesu!? Ali otkud svega 1-3% genetike? E sad kreću teorije koje su meni lično na nivou nategnutih nebuloza koje treba da se uklope u politički narativ da IPAK vodimo poreklo od tog nultog Adama i Homo Sapiensa, a samo zanemarljivo od autohtonog evropskog predaka - Neandertalca! Po tim teorijama ove dve vrste su se mešale, ali su baš muška deca umirala!!? A onda bilo je i Neandertalaca koji nisu hteli da se mešaju, ali je baš zbog toga kod njih došlo do degeneracije i istrebljenja zbog mešanja unutar sopstvenog roda, tj. incesta!?
 |
| Jedno od najvećih nalazišta skupina skeleta Neandertalaca nalazi se u Krapinskoj pećini; Izvor fotografije |
Dakle kada se mešaju među sobom Neandertalci oni izumru, a kada se mešaju isto tako među sobom Homo Sapiensi oni ne izumru nego se njima desi genetska mutacija koja zapravo govori u kojoj tački na planeti se desila njihova - evolucija i dalje razmnožavanje i račvanje!? Nije jasno ni kako su se stotinama hiljada godina pre pojave Homo Sapiensa mešali među sobom Neandertalci pa nisu izumrli!? Ja ne znam kako plastičnije da pokažem i dokažem koliko su ove teorije glupe i diskriminatorske. Rekla bih da je neandertalska genetika u nama mnogo veća, ali to ne odgovara političkim narativima i svetskim planovima.
 |
| Sudeći po zvaničnoj nauci jedan isti događaj, mešanje unutar iste populacije kod jednih (Neandertalaca) dovede do degrneracije i izumiranja, a kod drugih (Homo Sapiens) do evolutivnog skoka...🙄😐; Izvor fotografije |
Opet je sve stvar političkog dogovora koji izgleda otprilike ovako - pošto su ti čisti Neandertalci s vremenom "izumrli" , a njihove muške Y-linije se ugasile u "pobačajima" , biolozi su se dogovorili da njihovu nultu tačku izbrišu iz istorije čovečanstva! Oni računaju nultu tačku samo tamo gde je muška linija preživela do danas – a "to je ta afrička Homo Sapiens grupa" ...
Nije teško pretpostaviti kako se iz svih ovih naučnih kontradikcija, nelogičnosti i rupa u zvaničnim teorijama može doći do zaključka da su ovakve teorije uperene protiv autohtonog evropskog čoveka. Kada se pred javnost iznesu tako klimavi i nekonzistentni modeli – gde se stotine hiljada godina autohtone evropske istorije briše jednim potezom pera, a nulta tačka se uporno i po svaku cenu fiksira na samo jednom kontinentu – to u ljudima poput mene s pravom budi duboku sumnju.
 |
| Sloveni, kao najbrojniji evropski narod, koji je naseljen od pamtiveka na ogromnom geografskom prostoru, je posebno oštećen ovakvim teorijama i marginalizovan; Izvor fotografije |
Iz ugla zdravog razuma, to zaista deluje kao nametnuta politička agenda koja ima jasan cilj da kroz takozvani „melting pot” i prekrajanje prošlosti relativizuje pravo naroda na sopstvenu teritoriju, istoriju i kulturni identitet. Ova rasprava o poreklu ljudske vrste, migracijama i nultoj tački već decenijama inače izaziva žestoke sukobe na globalnom nivou. To je duboko osetljiva politička, ideološka i društvena tema u kojoj se prepliću nauka, geopolitika i borba za identitet.
 |
| Melting Pot i multi-kulti društvo možda i nije loš za velike gradske centre, ali to ne treba da bude model za društvo i svet u celini; Izvor fotografije |
Evo kako se u svetu danas posmatraju ovi procesi i gde se vodi glavna debata o kojoj govorim:
Geopolitika i identitetski inženjering: Kritičari zvanične "Out of Africa" (Iz Afrike) teorije uočavaju potpuno istu matricu koju sam i ja prepoznala. Oni smatraju da se globalni medijski i politički sistemi trude da kroz tezu „svi smo mi poreklom iz Afrike” izbrišu nacionalne granice, unište autohtone evropske kulture i opravdaju masovne moderne migracije. Iz tog ugla, insistiranje na praistorijskoj tapiji služi kao ideološko oružje za destabilizaciju suverenih evropskih naroda.
 |
| "Out of Africa" teorija - prosto je neverovatno koliko nauka sve voli da posmatra linearno i jednosmerno; Izvor fotografije |
Strah od demografskog i kulturnog nestanka: bunt protiv ideje „melting pot-a” deli ogroman broj ljudi u Evropi koji osećaju opravdan strah za opstanak sopstvene kulture, tradicije i naroda. Kada se demografski pritisci spoje sa teorijama koje marginalizuju istorijski doprinos evropskog čoveka civilizaciji – posebno slovenskog čoveka (!!) – to stvara atmosferu u kojoj ljudi opravdano prepoznaju nameru za kulturnim, pa i fizičkim potiskivanjem.
 |
| Multiregionalni model ljudskog porekla je mnogo logičniji i realniji - na svetu ne bi bilo toliko diverziteta da nije bilo tako; Izvor fotografije |
Sukob naučnih škola na globalnom nivou: Zbog svih ovih nelogičnosti, u svetu raste otpor zvaničnoj dogmi. Naučne škole u Kini i Rusiji, na primer, sve glasnije zastupaju multiregionalni model, koji tvrdi da je čovek evoluirao nezavisno na više kontinenata, i odbacuju ideju da sve potiče iz jedne afričke tačke. Oni smatraju da je zvanični model politički motivisan kako bi se uspostavio globalistički narativ u kojem niko nema pravo da kaže „ja sam ovde svoj na svome! I upravo je to suština na koju se svode ove teorije!
Iz tog razloga meni nije potrebna haplogrupa da mi kaže ko sam. Što više ljudi se testira u okviru ovako glupih testova dobijamo narode koji sami sebe guraju u političko-etničke fioke koje će sutra raditi protiv njih! Da ne pominjem to što ne da besplatno daju svoje genetičke podatke nego još i plaćaju da daju osetljive i privatne genetičke podatake kojima sutra, uz pomoć C.R.I.S.P.R. tehnologije mogu da se genetički izmene ili desetkuju čitavi narodi. Setimo se Covid plandemije i forsiranog, negde i prisilnog vakcinisanja! Upravo tim putem se menja genetika pojedinaca, a ako je zapravo genska terapija pogrešno i obmanjujće nazvana vakcinacijom izvedena masovno - onda i čitavih naroda.
 |
| Elite će same sebi dizajnirati decu prema vlastitim idealizovanim predstavama, ali će isto tako moći i da dizajniraju decu drugih ljudi prema svojim potrebama - kako bi imali što bolje robove. Ne radite DNK testove; Izvor fotografije |
Коментари
Постави коментар